gimnazjum-mirzec.pl

Wygrana reprezentacji Argentyny po konkursie rzutów karnych w finałowym pojedynku mistrzostw świata!

09.08.2023, 16:45

Reprezentacja narodowa Argentyny zwycięża - świetny finał mistrzostw świata w Katarze!

Ze zniecierpliwieniem fani futbolu wyczekiwali starcia finałowego, które rozegrane zostało w niedzielny wieczór. Na pewno zakończone niedawno światowe mistrzostwa w Katarze były doskonałe pod wieloma względami. Obserwować mogliśmy mnóstwo fantastycznych pojedynków, a także fenomenalnych goli i interwencji bramkarzy. Możemy nawet powiedzieć, iż kibice piłkarscy w Polsce mogą być zadowoleni. Bowiem po ponad 30 latach drużyna Polski zdołała wyjść z grupy na mistrzostwach świata, co można bez najmniejszych wątpliwości nazwać swego rodzaju osiągnięciem. Nie planujemy się jednak koncentrować na problemach naszej piłki nożnej. W obecnej chwili dużo ważniejsze jest to, żeby zaprezentować jak świetnym zdarzeniem było spotkanie finałowe mistrzostw świata, które odbywały się w Katarze. Ze sobą grały: zespół narodowy Argentyny oraz broniąca tytułu mistrzowskiego kadra Francji.

Niepodważalną postacią w kadrze Argentyny jest Messi, który przez wielu uważany jest za najwybitniejszego piłkarza w dziejach tego sportu. W kadrze narodowej Francji za najlepszego podaje się Kyliana Mbappe, który wielokrotnie już udowodnił na tych mistrzostwach świata, że pomimo młodego wieku, czeka go jeszcze mnóstwo triumfów. Dla narodowej drużyny Argentyny, która po I połowie prowadziła wynikiem 2:0, po golach Leo Messiego a także Di Marii spotkanie finałowe zaczęło się bardzo dobrze. Jednak nieco zaskakujący był przebieg tego spotkania, gdyż zawodnicy Francji totalnie nie potrafili odnaleźć się na boisku. Dopiero w drugiej połowie wystartowali do ataku i to przyniosło efekty. Dwie bramki w trakcie 2 minut zdobył Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dogrywki. Na prowadzenie W trakcie dodatkowego czasu gry ponownie wysunęła się reprezentacja narodowa Argentyny i kiedy zdawało się, iż jest już po finale, do akcji kolejny raz wkroczył Mbappe. Arbiter podyktował karnego, a francuski zawodnik zmienił go na bramkę. Spotkanie skończyło się rezultatem trzy do trzech. Na kibiców piłki nożnej zgromadzonych na stadionie czekały więc rzuty karne. Reprezentacja narodowa Argentyny okazała się lepsza w konkursie rzutów karnych. W taki sposób Leo Messi skompletował wszystkie tytuły, jakie mógł wygrać w przeciągu zawodniczej kariery. Narodowa kadra Francji zajmuje drugie miejsce, jednak z Mbappe w swoich szeregach na pewno za cztery lata kolejny raz rywalizować będzie o wygranie mistrzostw świata.