gimnazjum-mirzec.pl

Madrycki Real ponosi klęskę - Duma Katalonii zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

09.08.2023, 13:00

Real z Madrytu przegrywa - Duma Katalonii wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

Trzeba przyznać, iż ostatnio formuła rozegrania meczu o Superpuchar Hiszpanii znacząco się zmieniła. Swego rodzaju zawód mogą czuć futbolowi wielbiciele z Hiszpanii, ponieważ zmagania o ten puchar przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. Obecnie w rozgrywkach o to trofeum walczą 4 zespoły, a zwycięzcy półfinałowych par będą ze sobą rywalizować w finałowym starciu. W obecnym sezonie w pojedynku finałowym na przeciw siebie stanęły zespoły Realu Madryt oraz Dumy Katalonii. Futbolowi sympatycy ze Starego Kontynentu mogli być więc zachwyceni, gdyż oznaczało to pierwsze Gran Derbi w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. Warto również podkreślić, że w pierwszym zespole ekipy Dumy Katalonii gra kapitan zespołu Polski, czyli Lewandowski.

Nasz gracz miał więc szansę na zdobycie pierwszego pucharu w barwach Barcelony. Bardzo dużo ekspertów od piłki nożnej przed tym meczem zaznaczało, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest madrycki Real. Panujący w tej chwili mistrz ligi hiszpańskiej oraz zwycięzca poprzedniej edycji Ligi Mistrzów to istna maszyna do wygrywania meczów finałowych, dlatego też dużym zaskoczeniem byłby każdy inny wynik niż ich triumf. Od rozpoczęcia starcia finałowego dużą przewagę miała ekipa FC Barcelony. Piłkarze fenomenalnie się rozumieli na murawie i bez większego kłopotu konstruowali następne ataki w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pierwszy gol w finale został strzelony przez piłkarzy Dumy Katalonii, a jej autorem był Gavi, który wykorzystał świetne zagranie od Lewandowskiego. Do bramki przed końcem pierwszej połowy trafił kapitan zespołu narodowego Polski, któremu fenomenalnym podaniem popisał się Gavi. Rezultatem dwa do zera dla Barcy skończyła się pierwsza odsłona, a zawodnicy madryckiego Realu prezentowali się źle na tle oponenta. Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie, a dwadzieścia minut przed zakończeniem Barca strzeliła trzecie trafienie. Real zdobył jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a zdobywcą był Karim Benzema. Finalnie pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 dla Barcy, która tym sposobem wygrała Superpuchar Hiszpanii.